ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE

LEGENDA O ŚWIĘTYM PIJAKU.Kolekcja Ludzie Boga

"Legenda o świętym pijaku"

Tytułowym pijakiem jest Andreas Kartak (Rutger Hauer), pochodzący ze Śląska górnik, który wyemigrował za pracą do Francji. Poznajemy go jako kloszarda, człowieka „bez adresu, ale za to z honorem”, nocującego pod paryskimi mostami: to jego szuka i wybiera pewnego jesiennego popołudnia tajemniczy dystyngowany mężczyzna z parasolem (Anthony Quayle) schodzący na nabrzeża Sekwany, by widząc człowieka w potrzebie przyjść mu z pomocą. Wręcza 200 franków Andreasowi, który w poczuciu godności nie chce przyjąć pieniędzy, ale zgadza się potraktować je jako pożyczkę, którą ma zwrócić po niedzielnej mszy pod figurą św. Teresy z Lisieux w paryskim kościele Świętej Marii z Batignolles, wtedy gdy będzie go na to stać. Mężczyzna dopowiada, że chciałby w ten sposób wyrównać własny dług, jaki niegdyś zaciągnął u świętej.

Akcja filmu to ciąg prób spłacenia honorowego długu.

Tekst do książki z kolekcji LUDZIE BOGA -LEGENDA O ŚWIĘTYM PIJAKU  przygotował ks. prof.dr hab. Marek Lis, filmoznawca.

 

LEGENDA O ŚWIĘTYM PIJAKU

tytuł oryginalny: La leggenda del santo bevitore 

reżyseria: Ermanno Olmi
aktorzy: Rutger Hauer, Anthony Quayle, Sandrine Dumas 

czas trwania: 127 min. 
produkcja: Włochy/Francja 1988 
język: włoski, francuski, angielski 
napisy: polskie

MFF w Wenecji 1988: Złote Lwy dla najlepszego filmu (Ermanno Olmi) 
Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello: Najlepszy film, najlepszy reżyser (Ermanno Olmi), najlepsze zdjęcia (Dante Spinotti)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W IMIĘ JEZUSA. JUŻ DOSTĘPNA

 

 

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MARCELINO CHLEB I WINO - PERŁY KLASYKI KINA RELIGIJNEGO

 

O małym chłopcu, który rozmawiał z Jezusem.

 

Z największą przyjemnością prezentujemy Państwu naszą perłę, której reżyserem jest Ladislao Vajda. Film jest pierwszą i zarazem uważaną za najlepszą ekranizacją książki, której autorem był Jose Maria Sanchez-Silva. Film odsłania nam wieczną tęsknotę Boga za człowiekiem. Prezentowane kino z przesłaniem ukazuje nam wiele pragnień, nas ludzi, uruchamia w młodym jak i dorosłym widzu pokłady do stawania się lepszymi każdego dnia. Dodatkowo w książce zamieszczone jest opowiadanie pt. " Chleb w niebańskiej spiżarni" , którego autorką jest s. Ines Krawczyk MChR. Jesteśmy przekonani, że film w połączeniu z opowiadaniem stanie się pokarmem dla serc wielu widzów i czytelników niezależnie od wieku. Wszyscy mamy jakieś pragnienia. 

 

                   

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

MAMA TINA-NIEZWYKŁA KOBIETA W KOLEKCJI LUDZIE BOGA

                                                                             ZAPRASZAMY!

           Prawdziwa historia Christiny Noble, która do dnia dzisiejszego pomaga dzieciom.

                                                      MAMA TINA - Kolekcja Ludzie Boga 

                   Jej dzieciństwo było koszmarem, dziś pomaga tysiącom bezdomnych dzieci

                                                                        (www.cncf.org)

 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o naszych kolejnych wydaniach z serii: Perły Klasyki Kina Religijnego. Tym razem zapraszamy do poznania przygód słynnego księdza Don Camillo oraz jego odwiecznego wroga i zarazem przyjaciela Peppone. Jeszcze w lipcu, pierwsza z pięciu części z przygodami Don Camillo, w roli księdza słynny francuski aktor komediowy Fernandel, u jego boku wybitny aktor teatralny Gino Cervi (Peppone) . Twórcom udało się oddać klimat prozy Guareschiego (był również współautorem scenariusza) i barwnie opisać codzienne życie małej włoskiej wioski. Uczta dla koneserów kina!  

                                    

  

                                                                               

                          

 

                       

 

JUŻ W SPRZEDAŻY cała seria (8 książek z filmami na DVD o św. Franciszku).Zapraszamy!

 

 

         

 

 

 

 

                                                                       JUŻ DOSTĘPNE!

 

Poznajmy z o. Grzegorzem Bartosikiem OFMConv dogmat i historię kultu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W różnych zakątkach świata, w Ziemi Świętej, Jerozolimie znajdują się miejsca czczone przez chrześcijan, a związane z Maryją, Matką Jezusa. W dołączonym do książki filmie dokumentalnym udajemy się szlakiem tych historii, domów,miejsc kultu.Wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich wskazują dom między miasteczkiem Selçuk a ruinami Efezu. Czy są jakieś dowody potwierdzające, że Matka Boża przebywała w Efezie?

---------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

JUŻ DOSTĘPNE  :  

                                                                                                      

          ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYMI WYDANIAMI W KOLEKCJI "LUDZIE BOGA" 

 

 

1.Książka z filmem dokumentalnym " ARKA PRZYMIERZA" z serii: FAKTY-CUDA-TAJEMNICE, to już 18      tomik z tej serii!

 Prof. Giuseppe Claudio Infranca nie ma wątpliwości, że odkrył tajemnicę Arki Przymierza.  -  Jestem pewny, że widziałem Arkę Przymierza. – mówi profesor w filmie dokumentalnym „Zaginiona Arka”. Czy jego świadectwo jest wiarygodne? Czy Arka Przymierza rzeczywiście znajduje się w Etiopii? Rozwiązanie fascynującej tajemnicy związanej z zaginięciem Arki Przymierza znajdziemy w filmie, Mariny Ricci, korespondentki w Watykanie.

 

 

  2.Książka z filmem fabularnym " MISJA" (NR 67), kultowy film, który powinien zająć miejsce na              Państwa półkach.

Ameryka Południowa, połowa osiemnastego wieku. Jezuita ojciec Gabriel (Jeremy Irons) podejmuje wyprawę w głąb dżungli z misją kierowaną do Indian Guarani. Zyskuje sprzymierzeńca w osobie Rodriga Mendozy (Robert De Niro), nawróconego najemnika. Gdy Hiszpania sprzedaje swą kolonię Portugalii, Jezuici postanawiają bronić terytorium przed portugalską agresją. 

„Misja” znajduje się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne, w kategorii filmów o szczególnych walorach religijnych.Film otrzymał wiele nagród, w tym Oscara® za zdjęcia, Złotą Palmę festiwalu w Cannes oraz Złoty Glob.

Film wypełnia doskonała muzyka w wykonaniu Ennio Morricone.

Linki odsyłają na stronę: FILMWEB.PL

 

 

Dziękujemy za wiele ciepłych słów dotyczących naszego ewangelizacyjnego dzieła.

CZYTAJ, OGLĄDAJ, KOLEKCJONUJ

 

Zaprasza: Wydawca kolekcji: LUDZIE BOGA