W IMIĘ JEZUSA - książka + 5 DVD, kolekcja Ludzie Boga

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (9 szt.)
  • 129,99 zł

W IMIĘ JEZUSA -ŻYCIE PIERWSZYCH CHRZEŚCIJAN, kolekcja LUDZIE BOGA

Seria składająca się z 5 plyt DVD, Opowiadająca o życiu pierwszych Chrześcijan. 

Książeczka z 5 płytami DVD

26 odcinków

650 minut 

pełen dubbing aktorski

 

W IMIĘ JEZUSA -ŻYCIE PIERWSZYCH CHRZEŚCIJAN, kolekcja LUDZIE BOGA 

Po raz pierwszy w kolekcji Ludzie Boga, przedstawiamy Państwu oraz Waszym dzieciom, opowieści o życiu pierwszych Chrześcijan. Seria składa się z 26 odcinków zapisanych na 5 płytach DVD. Historia Kościoła Katolickiego zaprezentowana w przyjazny i przystępny sposób, obrazująca zarówno dzieciom jak i młodzieży najważniejsze aspekty naszej wiary i kształtującej się wspólnoty. Poznamy dzieje apostołów i najwybitniejszych postaci wczesnego Kościoła, którzy w imię Jezusa ruszyli w świat dając świadectwo o zmartwychwstałym Mesjaszu. Poznamy jak budowali wspólnotę, jak udzielali sakramentów, jak czynili cuda w imię Boga, jak nawracali pogan i bronili wiary, niejednokrotnie oddając za nią swoje życie. Filmy zamieszczone są na 5 płytach-26 odcinków. Łączny czas wynosi 650 minut. Dodatkowym atutem filmów jest pełen dubbing aktorski. Zapraszamy, jest to nieoceniony materiał katechetyczny zarówno w szkołach jak i w domu. 

 

Książeczka z 5 płytami DVD

26 odcinków

650 minut 

pełen dubbing aktorski

 

Piotr Drzyzga - redaktor, portal Wiara.pl O filmie "W imię Jezusa". Kolekcja Ludzie Boga.

Więcej na portalu : Wiara.pl     

   

Historia Kościoła dla najmłodszych.

"Jak to mawiał Zygmunt Kałużyński: - Panie Tomaszu, wzruszyłem się…

Słynny krytyk zwracał się tymi słowami do Tomasza Raczka, za każdym razem, gdy w kinie doświadczył wyjątkowo silnego przeżycia. Zobaczył film, który przypomniał o czymś dawno zapomnianym. Odżyły wspomnienia. Pojawiła się nostalgia.

Nie ukrywam, ostatnio sam jestem w podobnym nastroju, a to za sprawą animowanego serialu „W imię Jezusa”, który ukazał się u nas na płytach DVD. To produkcja znanej włoskiej wytwórni Mondo, ale oglądając ją nie sposób było nie myśleć o innej, starszej animowanej serii, którą na przełomie lat ’80 i ’90 wypuściła na rynek nieistniejąca już firma Hanna-Barbera. 

Krążące wówczas na kasetach VHS „Historie biblijne” oglądało się zarówno na lekcjach religii, jak i w domu. Hitem były oryginalne pudełka i ich kolorowe okładki – jakże różniące się od wszechobecnych kartonowych osłonek pirackich kaset, wymienianych na giełdach, czy targowiskach. A przecież był jeszcze miesięcznik „Video Świat Hanna-Barbera”, w którym prócz Jetsonów, Flinstonów, czy kota Tip Topa, także można było natknąć się na biblijne opowieści. W formie komiksów? Opowiadań? Tego już nie pamiętam... Wiem jednak, że moja fascynacja Starym i Nowym Testamentem wzięła się także z tamtych biblijnych bojek. To one rozbudziły dziecięcą wyobraźnię. Zachwyciły egzotyką rysunkowej Ziemi Świętej, żywymi kolorami, niezwykłymi przygodami, zdarzeniami, cudami...

Teraz, za sprawą serialu „W imię Jezusa” miałem więc okazję na mały powrót do przeszłości, ale też swoisty na ciąg dalszy, bo przecież ten 26-odcinkowy cykl opowiada o tym, co nastąpiło po Zmartwychwstaniu. A spotykamy tu nie tylko świętych Piotra, Pawła, czy Szczepana, ale także Karola Wielkiego, bohaterskiego Rolanda, czy św. Patryka.

Mimo, że nie jestem targetem tego cyklu, oglądało mi się go całkiem nieźle. Bo to porządnie opowiedziane historie, które „zanimowano” klasyczną kreską (przy większości współczesnych bajek dostać można oczopląsu; przed niektórymi pojawiają się nawet plansze z ostrzeżeniami przed szkodliwymi, stroboskopowymi światłami). W przypadku serii „W imię Jezusa” nic takiego nam nie grozi. Dostajemy za to 26 epizodów z historii Kościoła, w których próbuje się wyjaśnić młodszym widzom sens męczeństwa, dawania świadectwa, nawracania, czy budowania wspólnoty.

Dobra rzecz".