PAPIEŻ MIŁOSIERDZIA -seria FAKTY - CUDA - TAJEMNICE kol. LUDZIE BOGA

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (32 szt.)
    Czas realizacji: 24 h w dni robocze
  • 26,98 zł

“Papież Miłosierdzia” - Opowieść o przyjaźni Jana Pawła II z Faustyną Kowalską, polską zakonnicą, której wizje stały się źródłem kultu Miłosierdzia Bożego na całym świecie.

 

“Papież Miłosierdzia” - Opowieść o przyjaźni Jana Pawła II z Faustyną Kowalską, polską zakonnicą, której wizje stały się źródłem kultu Miłosierdzia Bożego na całym świecie. Papież i mistyczka nigdy się nie spotkali, lecz ich losy splątały się ze sobą, odciskając znaczący ślad na całym pontyfikacie Karola Wojtyły. Film podążą z Rzymu do Krakowa i Wilna śladem dwóch tajemniczych wizerunków Jezusa Chrystusa, przed którymi często modlił się Jan Paweł II. W książeczce znajduje się wiele cennych materiałów poświęconych św. Faustynie Kowalskiej, o której napisała s. M. Elżbieta Siepak ZMBM. Dodatkowo w książce zabierzemy Państwa do miejsca związanego ze św. Janem Pawłem II, a dokładnie do Sanktuarium św.Jana Pawła II mieszczącego się w odległości około 800 metrów od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Na płycie DVD w opcji dodatki ks. Stanisław Zarosa SAC - były proboszcz i kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, opowie o historii Świątyni, oprowadzi Państwa po jej wnętrzu i zaprosi do jej odwiedzenia. http://www.sanktuariummilosierdzia.pl/

 

 

W ramach Światowych Dni Młodzieży 30 lipca Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odwiedzi papież Franciszek.

W sobotę 30 lipca rano papież pojedzie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przejdzie przez Bramę Miłosierdzia, a następnie odprawi mszę św. z udziałem kapłanów, osób konsekrowanych i polskich seminarzystów. Po mszy św. nawiedzi Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie wyspowiada pięć młodych osób: w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim. Po powrocie do Domu Arcybiskupów Krakowskich zje obiad z przedstawicielami młodzieży, co jest tradycją Światowych Dni Młodzieży.

Nasza książka z dołączonym filmem to doskonała okazja by poznać Boże Miłosierdzie, o którym tak często mówił Jan Paweł II. Zapraszamy na wędrówkę śladami św. Faustyny Kowalskiej oraz Ojca św. Jana Pawła II.

 

W książce : 

"Święta Siostra Faustyna Kowalska jej życie, misja i duchowość"

 

"Dar Boga dla naszych czasów – tak o życiu, misji i całym bogactwie duchowości św. Siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia mówił św. Jan Paweł II. Należy ona bowiem do grona największych mistyków w historii Kościoła i czczona jest jako Apostołka Bożego Miłosierdzia. Do jej grobu w Sanktuarium
Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybywają miliony wiernych z całego świata i przez jej pośrednictwo wypraszają wiele łask i doczesnych dobrodziejstw.
Urodziła się 25 sierpnia 1905 roku w Głogowcu niedaleko Łodzi w rodzinie Stanisława i Marianny Kowalskich jako trzecie z dziesięciorga dzieci. Dwa dni później na chrzcie św. w parafii św. Kazimierza w Świnicach Warckich otrzymała imię Helena. W wieku dziewięciu lat przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej, ale łaskę
powołania zakonnego odczuwała już od siódmego roku życia. Wtedy jednak – jak wspominała w „Dzienniczku” – nie rozumiała jej ani nie spotkała nikogo, kto by jej te rzeczy wyjaśnił. Po ukończeniu trzech klas szkoły powszechnej, w szesnastym roku życia poszła 

"W roku 1965 ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła rozpoczął proces diecezjalny zmierzający do wyniesienia jej do chwały ołtarzy, a ciało przeniesiono do klasztornej kaplicy. Jako papież beatyfikował ją 18 kwietnia 1993 roku, a kanonizował 30 kwietnia 2000 roku. Tę uroczystość, z telebimową łącznością pomiędzy Rzymem i Krakowem, Siostra Faustyna opisała kilkadziesiąt lat wcześniej (23 marca 1937 roku)".

s. M. Elżbieta Siepak ZMBM

 

 

                                        

                                                              

 

Patroni medialni:

 

                       

 

 

RECENZJA FILMU "PAPIEŻ MIŁOSIERDZIA"

Piotr Drzyzga - redaktor, portal    Wiara.pl   

 

Czyli rzecz o esencji świętości i nadziei emanującej z Ewangelii.

„Na naszym rynku wydawniczym pojawił się kolejny tomik z kolekcji Ludzie Boga. Tym razem dotyczy on kwestii Bożego Miłosierdzia i niezwykłej, duchowej więzi łączącej Jana Pawła II z siostrą Faustyna Kowalską. Dodatkiem do książeczki jest płyta DVD z filmem poruszającym tę tematykę.

Jakiś czas temu do „Gościa Niedzielnego” dołączono DVD z dokumentem „Ufam Tobie”  – filmem, w którym współcześni ludzi opowiadają o owocach Bożego Miłosierdzia. O tym, że doświadczyli Go we własnym życiu. Siostra Faustyna, jej „Dzienniczek”, obraz „Jezu, ufam Tobie”, czy koronka do Miłosierdzia Bożego, rzecz jasna także się tam pojawiały, były gdzieś na drugim planie. Ważniejsze było świadectwo człowieka XXI wieku.

W „Papieżu Miłosierdzia” inaczej – tu więcej jest historii, wątków z biografii Faustyny, Karola Wojtyły, czy też brata Alberta Chmielowskiego. Jego reżyserska, Marina Ricci, próbuje dociec skąd wziął się kultu Bożego Miłosierdzia. Jakie są jego korzenie, geneza. I jak to się stało, że znane ludzkości od dwóch tysięcy lat biblijne słowa „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest Wasz Ojciec”, dopiero w XX wieku dotarły do nas (wybrzmiały) naprawdę. Przecież to one są samym centrum, sercem Ewangelii.

W 50-minutowym filmie zobaczyć możemy wiele archiwalnych, niezwykle poruszających wypowiedzi Jana Pawła II. Papież opowiada tu np. o cierpieniach jakich doświadczył w czasie II wojny światowej. To one miały nauczyć go „postrzegać rzeczywistość świata w głębszy sposób”. Zło i ciemności, które zapanowały wówczas nad światem, kazały mu szukać światła jeszcze głębiej. A światło to okazało się być światłem Ewangelii. Chrystusem.

„Papież Miłosierdzia” ma jeszcze jednego bohatera, o którym koniecznie trzeba wspomnieć. To arcybiskup Wiednia, Christoph Schönborn. Marina Ricci, próbując pojąć fenomen Bożego Miłosierdzia, wypytuje hierarchę o jego opinie na temat mistycznego „Dzienniczka” siostry Faustyny, czy obrazu „Jezu, ufam Tobie”. Pokora, namysł i głębia przemyśleń kardynała Schönborna sprawiają, że oto mamy okazję posłuchać prawdziwego mędrca. Mało kto potrafi tak pięknie mówić o esencji świętości i nadziei emanującej z Ewangelii”.