12. LORETO -TAJEMNICA ŚWIĘTEGO DOMU Z NAZARETU seria: FAKTY- CUDA -TAJEMNICE kol. LUDZIE BOGA

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (43 szt.)
    Czas realizacji: 24 h w dni robocze
  • 24,99 zł 22,98 zł

NR 12. LORETO - TAJEMNICA ŚWIĘTEGO DOMU Z NAZARETU, FAKTY-CUDA-TAJEMNICE

reżyseria: Luca Trovolessi Cesana; rok: 2010;

 

 
 

NR 12. LORETO - TAJEMNICA ŚWIĘTEGO DOMU Z NAZARETU,  

 
                               FAKTY-CUDA-TAJEMNICE
 

Książka :

 

 „Święty Dom w Loreto, pierwsze sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym poświęcone Najświętszej Maryi Pannie, przez wiele wieków prawdziwe serce Maryjne chrześcijaństwa” powiedział Jan Paweł II o Domu Świętej Rodziny, którego fragmenty znajdują się w Loreto. Jan Paweł II gościł w Loreto pięć razy. W 1993 roku w liście z okazji 700-lecia sanktuarium loretańskiego zaznaczył, że „Święty Domek jest nie tylko relikwią, lecz również drogocenną ikoną”, gdyż odbija wzniosłe przesłanie, począwszy od momentu Wcielenia Słowa Bożego w łonie Maryi Dziewicy. Pochodząca z XV w. bazylika w Loreto została wybudowana na planie krzyża. W jej centrum znajduje się marmurowy bogato zdobiony: „Kamienny Domek”. To właśnie w jego wnętrzu znajdują się kamienne ściany domku Maryi z Nazaretu.

 


„Loreto. Tajemnica Świętego Domu z Nazaretu” , dołączony do
książki film, to pierwszy dokument odkrywający przed widzem
tak szczegółowo największe tajemnice związane z historią tytułowego
Domu. Czy naprawdę został przeniesiony z Nazaretu do Loreto?
Jak tego dokonano? Czy przeniosły go anioły, jak głosi jedna
z legend? Jak wygląda Dom Maryi, matki Chrystusa? Czy trzy jego
ściany to rzeczywiście ściany Domu Zwiastowania? Czy kamienie
z których został zbudowany pochodzą z Palestyny? Odpowiedzi
na te pytania, historię miejsca i kultu znajdziemy w książce i filmie.
W Polsce mamy także nasze własne Loretto. To wieś znajdująca się w województwie mazowieckim. Sanktuarium maryjne w Loretto wzięło swój początek w 1928 r. Wówczas proboszcz parafii MB Loretańskiej w Warszawie, bł. ks. Ignacy Kłopotowski, zakupił majątek Zenówka nad rzeką Liwiec, ok. 60 km od stolicy. 27.03.1929 r. zmieniono nazwę miejscowości na Loretto, aby nawiązać do Sanktuarium Świętego Domku MB w Loreto we Włoszech. W lesie wystawiono drewnianą, a następnie murowaną kapliczkę.
 
 
 
 
Film:

Film zawiera sceny fabularyzowane, a jego atrakcyjność podnoszą animacje zrealizowane najnowszą techniką komputerową. Wypowiadają się w nim również wybitni naukowcy. „Loreto. Tajemnica Świętego Domu z Nazaretu” to fascynująca podróż w przeszłość, do korzeni chrześcijaństwa. Film Luca Trovolessi Cesana można nazwać dokumentem śledczym próbującym się zmierzyć z jedną z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych zagadek chrześcijaństwa. Czy rzeczywiście, zgodnie z tradycją, domek Najświętszej Panny został przeniesiony z Nazaretu do Loreto we Włoszech? Czy po drodze przez jakiś czas znalazł się w kilku innych miejscach? Czy, jak dowodzi jedna ze współczesnych teorii, został tam przeniesiony po upadku państwa krzyżowców? Jak tego dokonano?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdą Państwo w książce z dołączonym filmem DVD.

 

POZNAJ CAŁĄ SERIĘ :
   FAKTY - CUDA -TAJEMNICE
ZAPRASZAMY !