07.TAJEMNICE BOŻEGO CIAŁA- TAJEMNICA OBECNOŚCI JEZUSA kolekcja LUDZIE BOGA

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (27 szt.)
    Czas realizacji: 24 h w dni robocze
  • 24,99 zł 22,98 zł

TAJEMNICE BOŻEGO CIAŁA
Historia    Bożego Ciała,
       jednego z głównych świąt katolickich


7 cz. z cyklu książka z dołączonym filmem dokumentalnym
        FAKTY-CUDA-TAJEMNICE

TAJEMNICE BOŻEGO CIAŁA


H
istoria    Bożego Ciała,
       jednego z głównych świąt katolickich

„Krew tryskała obficie, plamiąc stół i posadzkę. Niezręczne próby ukrycia wydarzenia przed wiernymi jedynie powiększały plamy, stanowiące dowód na jego cudowny charakter.” – tak kronikarze opisali cud  eucharystyczny w Bolsenie. „Tajemnice Bożego Ciała” odsłaniają genezę święta Bożego Ciała, jego znaczenie i wielowiekową historię. 

 

CUDA EUCHARYSTYCZNE ZDARZYŁY SIĘ TEŻ W POLSCE: SOKÓŁKA, LEGNICA -źródło Wikipedia 

 

Zdarzyło się w 1263 r., że z pielgrzymką do grobu świętych Apostołów Piotra i Pawła wyruszył kapłan Piotr z Pragi. Na skutek szerzącej się herezji podważającej realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie także on zwątpił w tę Boską tajemnicę. W Rzymie chciał odzyskać dar głębokiej wiary. Pielgrzymując znanym pątniczym szlakiem zatrzymał się w Bolsenie, by oprawić Mszę św. przy grobie św. Krystyny. Nie przypuszczał wówczas, że Bóg wybierze to miejsce, aby objawić mu Tajemnicę swojej eucharystycznej obecności.

 

Kiedy kapłan przystąpił do rozdzielania Komunii Świętej, jedna z Hostii nagle zaczęła krwawić. Najświętsza Krew przesączyła się przez jego palce i spłynęła na białe płótno korporału. Hostia, którą Piotr z Pragi nadal trzymał w dłoni, zachowała postać białego chleba. Ksiądz zawinął ją w korporał, włożył do kielicha i chciał powrócić do zakrystii. Wtem kilka kropel Krwi upadło na posadzkę. Piotr z Pragi zadrżał, krzyknął i stracił przytomność. Świadkowie cudu stłoczyli się wokół ołtarza, podziwiając pozostawiony na nim korporał z 25 śladami krwi Chrystusa, tworzącymi na nim podobiznę Ukrzyżowanego. Na tym świętym miejscu, gdzie św. Krystyna złożyła niegdyś Bogu ofiarę życia, Chrystus zaświadczył o swojej Ofierze, w której złożył swemu Ojcu swoje Ciało i Krew. Od tej pory św. Krystynę obdarzono mianem strażniczki Eucharystii.